جمعیت طلوع بی نشان ها

جمعیت طلوع بی نشان ها

عدم اظهار
حامی
عدم اظهار
مدد جو
عدم اظهار
کارمند
عدم اظهار
داوطلب

درباره موسسه

در حال حاضر «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها» به عنوان تنها حامی تخصصی در زمینه معضل کارتن‌خوابی، می‌کوشد تا با حفظ و اشاعه «آیین مهرورزی» نگاه جامعه را به موضوع اعتیاد و کارتن‌خوابی تغییرداده و کمک کند تا افراد بیشتری با مشارکت در این فرایند وارد چرخه درمان و بهبودی شوند.

توزیع غذا درواقع مجال و بهانه‌ای است برای ایجاد ارتباط موثر با افرادی که به طور هم‌زمان با معضل کارتن‌خوابی و بیماری اعتیاد مواجهند. طلوع در حوزه با رویکرد حمایتی و اجتماعیفعالیت می کند.

مخاطب فعالیت‌های حمایتی طلوع افراد آسیب‌دیده از کارتن‌خوابی هستند. طلوع بر این باور است که مردان، زنان و کودکانی که تجربه زیستی کارتن‌خوابی را دارند قربانی یک فرآیند اجتماعی هستند. 

طلوع در واقع از افراد آسیب‌دیده ( قربانی) کارتن‌خوابی حمایت می‌کند. این حمایت شامل ۷ مرحله جذب، سرپناه، درمان، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به اجتماع است که طی این ۷ مرحله «کارتن‌خوابی» افراد درمان می‌شود و فرد به زیست معمول اجتماعی باز می‌گردد.

یکی از مزیت‌های طلوع تبدیل شدن مددجویان به مددکار در فرآیند حمایتی است.

بخش دیگر فعالیت طلوع فعالیت‌های اجتماعی این مجموعه است. این فعالیت‌ها با دو شعار «بی‌تفاوت نباشیم» و «۲ ≠ ۱+۱ ; ۱۱= ۱+۱» می‌کوشد تا با استفاده از ابزارهای آموزش و آگاهی‌بخشی، این باور را در افراد جامعه ایجاد کند که بخش آسیب‌دیده جامعه بخش جدا شده از آن نیست و از یک سو همه افراد ممکن است در برهه‌های گوناگون زمان از این اتفاق آسیب ببینند و حتی خود فرد یا نزدیکانش قربانی همین فرآیند شوند و از دیگر سوی، همه افراد جامعه نسبت به این آسیب مسئولند و تنها با حمایت و ایستادگی مستمر، عاشقانه، بدون قضاوت و بدون توقع تمامی افراد جامعه می‌توان به ساختن فردایی بهتر و کم‌آسیب‌تر امیدوار بود.

در واقع نتیجه فعالیت‌های حمایتی طلوع این است که فردی که روزی به عنوان کارتن‌خواب در طلوع مورد حمایت قرار گرفته است ظرف مدت یک‌سال به فردی تبدیل می‌شود که ضمن پذیرش مسئولیت اجتماعی خود، به بهبود وضعیت اجتماعی هم‌دردان خود کمک می‌کند و تلاش می‌کند آنها را از چرخه کارتن‌خوابی خارج کند.

پروژه ها:

 

تهران؛ شهر بدون گرسنه

طبق پژوهش های انجام شده پایتخت بیش از ۱۵ هزار نفر کارتن خواب و بی خانمان دارد که ۱۰ درصد از این جمعیت را زنان و کودکان تشکیل می دهند

اکثریت این افراد برای تهیه وعده های غذای خود با مشکل مواجه هستند و برای رفع گرسنگی خود در مواردی به سامانسرا ها و مراکز خدمات اجتماعی مراجعه می کنند

 طبق آمار سال ۱۳۹۴سازمان مدیریت پسماند  شهرداری تهران میزان  پسماند تر و خشک این شهر روزانه بیش از ۱۱۰۰۰ تن است.

چنانچه تنها ۰.۱ از این مقدار مواد غذایی، طبخ شده و از آن میزان تنها ۰.۱ دست نخورده و سالم باشد، روزانه  ۷۷.۰۰۰ کیلوگرم غذای قابل استفاده دور ریخته می‌شود.

حالا با پیش فرض اینکه هر پرس غذای معمولی ۳۰۰ گرم باشد، می توان گفت: روزانه در تهران حداقل ۲۵۰هزارپرس غذای سالم وارد زباله های شهری می شود.

اگر ساز و کاری وجود داشته باشد که این غذای قابل استفاده به دست افراد نیازمند مثل کارتن خواب ها، افراد حاشیه نشین و … برسد علاوه بر جلوگیری از اسراف سرمایه های ملی می توان میزان گرسنگی را در پایتخت ایران به صفر رسانید.

 

کودکان شهرم

آمار نشان می دهد درصد بالایی از کارتن خواب های تهران، کودک کار بوده اند و هر ساله به تعدادشان افزوده می شود. جمعیت طلوع در سال های فعالیت خود به طور جسته گریخته به کار در حوزه کودکان کار پرداخته است اما پس از پخش مواد ضدعفونی در زمان همه گیری بیماری کرونا بر آن شدیم تا کاری مستمر و با برنامه ای دقیق و منسجم در غالب پویش «کودکان شهرم» در جهت کاهش شیب افزایش کودکان کار انجام دهیم.

در پویش «کودکان شهرم» که از دل کمپین «تهران شهر بدون گرسنه» جمعیت طلوع بی نشان ها بیرون آمده است، یاوران دغدغه‌مند طلوع، هر 5شنبه به پخش یک وعده غذایی یا خوراکی و بازی با کودکان کار در چهارراه ها و سطح شهر تهران می پردازند تا ازین طریق با ایجاد رابطه دوستانه و جلب اعتماد آن ها به ارزیابی شرایط و آسیب شناسی محلات و خانواده هایشان اقدام کنند. در مرحله بعد پس از تسهیلگری محلی، مداخله درمانی و مددکاری به نظارت راهبردی آن ها بپردازند.

به امید آنکه روزی برسد هیچ کودکی در شهر ما مجبور به کار کردن بی تناسب با سن و توانایی هایش نباشد.
 

دیگر پروژه‌ها

آئین مهرورزی
بوی ماه مهر
همه جای ایران سرای من است
نقطه صفر مرزی
خونه مادری
بوی عیدی
پویش آفتابگردون
لبخند خدا

موضوع فعالیت

بهداشت و درمان
مواد غذایی
نگهداری و اسکان
کارآفرینی و اشتغال

گروه هدف

کودکان و نوجوانان محصل
کودکان کار و خیابان
معتادان
خیابان خوابها

امکانات

ندارد
ندارد
امتیاز کاربران به جمعیت طلوع بی نشان ها | امتیازی ثبت نشده
شما هم میتوانید به جمعیت طلوع بی نشان ها رای بدهید و یا نظر خودتان را ثبت کنید.

برای رای دهی و یا ثبت نظر ، لطفا در ابتدا ثبت نام کنید و یا با پروفایل خود وارد شوید.نظر شما به عنوان حامی و یا فردی که با این موسسه در ارتباط بوده است ثبت میگردد.

موقعیت مکانی / اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، بزرگراه شهید محلاتی شرق به غرب، قبل از خروجی امام علی (ع) شمال، دسترسی محلی، کوچه شهید صالحی، مقابل درب درمانگاه مسجد جامع قاسم ابن الحسن
تلفن (برای مشاهده کلیک کنید)
ایمیل (برای مشاهده کلیک کنید)
وبسایت: کلیک کنید

کمک به جمعیت طلوع بی نشان ها:

حامی عزیز پرداخت شما بدون واسطه و بدون کارمزد به حساب خیریه فوق واریز می گردد.

معرفی مددجو به جمعیت طلوع بی نشان ها:

سند استعلام شناسه ملی جمعیت طلوع بی نشان ها:

نمایش سند