انجمن مولتیپل اسکلروز ام اس ایران

انجمن مولتیپل اسکلروز ام اس ایران

عدم اظهار
حامی
عدم اظهار
مدد جو
عدم اظهار
کارمند
عدم اظهار
داوطلب

درباره موسسه

پایه های اصلی تشکیل انجمن از طریق برگزاری نشست هایی به همت تعدادی از بیماران و بستگانشان و نیز حمایت پزشکان و متخصصان و علاقه مندان پی ریزی شد. این نشست ها در یکی از کابین های بنیاد امور بیماریهای خاص برگزار می شد که آغاز فعالیت انجمن به این صورت به سال 1377 بر می گردد .

در سال 1378 با تاسیس رسمی انجمن با شماره ثبت 11826 مورخ 78/12/23 و تعیین اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره، مکانی جدید با تعداد دو اتاق و دو خط تلفن در اختیار انجمن قرار گرفت . در سال 79 با افزایش تعداد بیماران مرتبط با انجمن و کثرت کار و با تلاش های به عمل آمده ، شهرداری منطقه 7 تهران فضایی حدود 80 متر مربع در خیابان سمیه به انجمن واگذار نمود. در این زمان تعداد بیماران مرتبط با انجمن به 1300 نفر رسید . در همین زمان انجمن مبادرت به تهیه دو خط تلفن و تهیه امکاناتی مثل کامپیوتر، فکس، تلفن سانترال، نمود.

در اوایل سال 1379 کمیته علمی انجمن پایه گذاری شد. بر این اساس فعالیت های گسترده ای در زمینه های آموزشی و پژوهشی آغاز شد. در همین سال تعداد بیماران مرتبط با انجمن به حدود 3 هزار نفر رسید. با توجه به افزایش تعداد بیماران مرتبط با انجمن و گسترده شدن فعالیت ها و انتظارات نیاز به فضای کاری بزرگتری بود که با تلاش های به عمل آمده در نهایت شهرداری منطقه 6 تهران فضای بزرگتری در خیابان وصال در اختیار انجمن قرار داد. با توسعه کمی و کیفی فعالیت ها ی انجمن ، سه کمیته شامل کمیته علمی ( با اهداف آموزشی و پژوهشی ) ، کمیته اجرایی ، کمیته مالی ، تشکیل شد.

به این ترتیب مشاوران بیشتری دعوت به همکاری شدند . همچنین ثبت دقیق مشخصات بیماران، تشکیل پرونده کامل برای بانک اطلاعات، ارتباط گسترده با متخصصان ، مراکز علمی ، صدا و سیما ، فدراسیون جهانی ، برپایی همایش های مختلف ، تهیه مطالب علمی و اطلاع رسانی ، ترجمه و چاپ کتب و راه اندازی بخش فیزیوتراپی و ورزش انجام شد، که همچنان ادامه دارد. قابل توجه است هم اکنون حدود 25954 نفر بیمار با انجمن در ارتباط هستند و شناسایی شده اند این موسسه خیریه و غیر انتفاعی به عنوان تنها نهاد مردمی و مرجع رسمی و قانونی در اسفندماه ۱۳۷۸ به شماره ۱۱۸۲۶ با اهداف زیر ثبت و با کمک افراد خیر و نیکوکار شروع به فعالیت نموده است: حمایت درمانی – عاطفی از بیماران و خانواده های آنان ارائه و انجام طرح های تحقیقاتی و ارتباط مداوم با سایر موسسات پژوهشی شناخته شده و معتبر علمی و پزشکی به منظور دسترسی به آخرین یافته ها در مورد بیماری ام اس بعنوان چهل و یکمین فدراسیون جهانی ام اس (MSIF) آموزش و اطلاع رسانی ( فردی، خانوادگی و اجتماعی) در سطوح مختلف با شیوه های گوناگون همانند برگزاری سمینارها، کلاس های آموزش متنوع، تهیه بروشورها، مجله دو ماهانه پیام ام اس، روزنامه ها و مجلات، صدا و سیما و سایر وسایل اطلاع رسانی. تشکیل بانک اطلاعاتی مناسب به منظور استفاده علمی، آموزشی و پژوهشی مورد نیاز اطلاعات جمع آوری شده. پشتیبان و سخنگوی بیماران در مجامع مختلف به عنوان قوی ترین رابط بین جمعیت ام اس کشور و نظام بهداشت و درمان و سایر بخش های ذیربط. هدایت و راهنمایی بیماران جهت آشنایی با منابع و سرویس های مختلف خدماتی، اجتماعی و درمانی به منظور هماهنگی و استفاده بهینه از امکانات و تسهیلات موجود.

موضوع فعالیت

بهداشت و درمان

گروه هدف

بیماران ام اس

امکانات

ندارد
ندارد
امتیاز کاربران به انجمن مولتیپل اسکلروز ام اس ایران | امتیازی ثبت نشده
شما هم میتوانید به انجمن مولتیپل اسکلروز ام اس ایران رای بدهید و یا نظر خودتان را ثبت کنید.

برای رای دهی و یا ثبت نظر ، لطفا در ابتدا ثبت نام کنید و یا با پروفایل خود وارد شوید.نظر شما به عنوان حامی و یا فردی که با این موسسه در ارتباط بوده است ثبت میگردد.

موقعیت مکانی / اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی، نرسیده به چهارراه طالقانی، کوچه محمد شمس، پلاک 35
تلفن (برای مشاهده کلیک کنید)
ایمیل (برای مشاهده کلیک کنید)
وبسایت: کلیک کنید

کمک به انجمن مولتیپل اسکلروز ام اس ایران:

حامی عزیز پرداخت شما بدون واسطه و بدون کارمزد به حساب خیریه فوق واریز می گردد.

معرفی مددجو به انجمن مولتیپل اسکلروز ام اس ایران: